06-07-15

30.6.15

סיכום שנת הלימודים תשע"ה

עם סיום השנה ברצוני לסכם בפניכם, הורים ותלמידים, את הפעילויות הבית ספריות המרכזיות, שהתקיימו השנה.

ראשית וקודם לכל – תודה מעומק הלב לכל המתנדבות והמתנדבים שלנו, שבאדיקות ובמסירות מגיעים לבית הספר ומשמשים יד ימין לצוות בכיתות ובספריה. אתם נרתמים, מחויבים, מעניקים לילדים ולצוות מטובכם, חכמתכם וחום ליבכם, מניסיונכם ובעיקר יש בכם סבלנות, הכלה, קבלה ונתינה אין סופיים.

תודה גדולה והערכה מרובה להנהגת ההורים וליו"ר יואב ברקאי ארבל, על שיתוף פעולה, חדשנות וחזון מרחיק לכת, שהובילו להקמת חדר מחשבים מושלם עבור תלמידינו, שכבר משמש אותנו ללמידה משמעותית וחוויתית.

"כל ילד יכול" בתנאי שיינתנו לו התנאים המתאימים והתמיכה הרצויה. זו התפיסה החינוכית שלאורה אנו עובדים והיא זו המובילה אותנו להפעלת מגוון תכניות לימודיות וחברתיות שיאפשרו את הביטוי האישי הייחודי של כ"א מהילדים.

אמדיאוס – בהנהלת סטאס גברילוב , מנהל בית המוסיקה ביזרעאל, בשיתוף קרן קרב ובית הספר. בתוכנית זו לומדים הילדים מכיתות ג'-ו' לנגן במגוון כלי נגינה (חליל צד, גיטרה, קלרינט, כינור) בקבוצות קטנות. הילדים המתקדמים בנגינה משתתפים בהרכב הכלי של ביה"ס. במסגרת התכנית פועלת מקהלה, בהנחיית רחל ברטנשטיין. באירועים השונים שהתקיימו בביה"ס ומחוצה לו, השתתפו קבוצות הנגינה והמקהלה.

אמירים – תכנית לתלמידים מצטיינים מכיתות ד'-ו'. בתחומי העשרה הומאניים, ריאליים וחברתיים, שאינם חלק מתכנית הלימודים. השנה יצאה קבוצת אמירים לסיור לימודי במכון לחקר ימים ואגמים בחיפה. התלמידים חזרו מלאי חוויות מתהליך החקר והלמידה שעברו שם.

כן לציפור –מיזם "כן לציפור" עוסק בחקר מגוון מיני הציפורים בסביבת בית הספר ומטרתו העיקרית היא להמחיש לתלמידים את השפעת האדם על המגוון הביולוגי והקיימות בכדה"א וכיצד הם יכולים, בעזרת הידע שרכשו והאהבה לתחום זה, להשפיע לטובה על סביבתם הקרובה ולגרום לשינוי בתודעה. במסגרת המיזם נבחרה קבוצה משכבת ד' שנושא הצפרות היה קרוב לליבה. התלמידים למדו לזהות ציפורים באמצעות מגדירים ומשחקיי זיהוי. הם חקרו ציפורים בסביבת ביה"ס בתצפיות קצרות וממוקדות. הקשיים שנתקלו בהם הובילו אותם למסקנה, שבעקבותיה הם מכינים תיבות האכלה טבעיות ויפייפות לפריסה ברחבי ביה"ס, כפתרון לבעיה ויישום מסקנותיהם.

שקו"ף – פרויקט שיקום נחל קישון בהובלת רשות ניקוז קישון, ובהנחיית נטע כהנוב, תהליך שנמשך 3 שנים. שכבת כיתות ד' נחשפה השנה לנושא. הם חוקרים את אזור החורשה והנחל בכניסה לגוש חבר ומשקמים את הסביבה.

נאמני טיולים – קבוצת תלמידים מכיתות ד'-ו', בהנחיית ציפי איצקוביץ, רכזת הטיולים שלנו, למדו את עקרונות הטיול האיכותי, ערכו פעילויות בכיתות בנושא בטיחות ובטחון בטיולים, ופעילות הכנה בכיתות לקראת יציאה לטיול. הם למדו איך להדריך טיול, ליוו טיולים של הכיתות הנמוכות וערכו משוב, בנו תכנים ופעילויות והדריכו בטיול. זו העצמה וחוויה מאוד בונה ומעשירה - לדברי התלמידים.

מועצה ירוקה – קבוצת תלמידים מכיתות ד'-ו' נאמני איכות הסביבה, בהנחיית דפנה גנון, שפעלו להטמעת מיון האשפה בכיתות ולשמירה על ניקיון החצר וטיפוחה. בתחום זה יהיה עלינו להמשיך ולהעמיק כדי להטמיע התנהגויות תומכות בקיימות ובשמירה על הסביבה.

זוזו – העשרה בתחום משחקים של פעם לכיתות ד'-ו', לאחר יום הלימודים בהנחיית אפרת אוחנונה המורה לחנ"ג.

מדריך מוגנות – במסגרת התכנית "עיר ללא אלימות" המופעלת במועצה, זכינו זו השנה השלישית בעופר דהרי כמדריך מוגנות. עופר נמצא בחצר ביה"ס מהשעה 7:30, פוגש את הילדים בהגיעם בבוקר, משוחח, מרגיע כשצריך ומסייע לתלמידים המתקשים לשהות ברצף היום בתוך הכיתה, למצוא את מקומם.

כדי לתת מענה לצרכים שונים, עופר מפעיל את פינת החי שלנו, הכין פינה ובה משחקי שולחן ואף הקים עם הילדים גינת ירק, אותה עיבדו ובה זרעו ושתלו ולמדו ממראה עיניים ויגיע כפיים כיצד גדלים ירקות שונים.

חצר הגרוטאות משמשת השנה את תלמידי השכבות הנמוכות. הם פועלים בה במרץ ויוצרים שותפויות ויזמות בבניה ובמשחק חברתי. קבוצה מכיתות ו' לקחה על עצמה את האחריות לארגון ולסידור החצר למניעת מפגעים.

שולחן עגול עם המנהלת התקיים אחת לחודש. למפגש זה הגיעו תלמידים שנבחרו ע"י המחנכות כמצטייני חודש, לאור התקדמות לימודית, עשייה משמעותית ותרומה חברתית.

הפסקות פעילות - כל הכיתות ערכו הפסקות פעילות בנושאים שונים. כל כיתה יצרה הפסקה עשירה, עם מגוון פעילויות שכולן התבססו על יצירה עצמית וחומרים ממוחזרים. בהפסקה הפעילה הכיתה את כלל התלמידים.

חונכות בוגרים לצעירים - השנה התקיימו מספר מפגשי חונכות מתוכננים מראש, בהם הבוגרים חנכו את הצעירים ובחלק מהשכבות כיתה ארחה כיתה ללמידה ופעילות משותפים. התלמידים מאד אוהבים ימים אלה, המאפשרים להם שותפויות שלא בהרכבים רגילים והעצמה הן לצעירים והן לבוגרים.

במסגרת הפעילות הבית ספרית השוטפת התקיימו כל הטיולים שתוכננו, כל הילדים זכו ליהנות ממופעי סל תרבות ובכל הכיתות התקיימו שעורי העשרה ע"ח קרן קרב ושעות תל"ן. חשוב לציין שפעילויות אלה אינן יכולות להתקיים ללא הקפדה על תשלום מלא של אגרת ההורים, שתאפשר המשך קיום פעילויות העשרה.

אנו מפעילים את "בית הספר של החופש הגדול" בין 1-21.7.15 לתלמידי א-ב,

ובחודש אוגוסט(2-5.8)  את תוכנית "מעברים" המיועדת לבוגרים העולים לכיתה א'.

שנת הלימודים תיפתח ביום ג' 1.9.15                  

בסיום דברי ורגע לפני שנפרדים, אני רוצה להודות לתלמידינו היקרים על שבע שנים נפלאות, מאתגרות, מסעירות, שבה השתדלתי ככל יכולתי לתת את המענה הנכון בכל רגע לכ"א מהם, כפי שחשבתי שנכון, גם אם לא תמיד היה לרוחם.

ברצוני לספר לכם, ההורים, עד כמה ילדיכם היו חשובים לי, בכל אשר עשיתי. בשיחותי עימכם, בכניסתי לכיתות, בשיחות עם תלמידים ומורים, המטרה תמיד אחת - להגיע אל הילד ולקדם אותו ממקום שהוא נמצא, להעצימו ולתת לו תחושת בטחון וחדוות למידה, עם הנאה מהשהייה החברתית בביה"ס. אני מודעת לכך שלא תמיד הצלחנו, אך לכך שאפנו והתכוונו. אני מודה לכם, הורים יקרים, על שיתוף הפעולה והדיאלוג שהתפתח בינינו למען ילדיכם, אין דרך אחרת להצליח.

ברצוני להודות לצוות המורים על הליכה משותפת בדרך מלאת אתגרים, שבה החזון המשותף והאמונה ביכולתו של כ"א להצליח ולהתקדם, הניעו אותנו להמשיך לצעוד, לחפש, לשאול שאלות, להעלות ספקות, להתבונן, לחשוב ולכוון את עצמנו קדימה ולמעלה.

מאחלת למשפחת "יד לחמישה" כולה (קהילה, הורים, מורים ותלמידים) המשך צעידה קדימה, הצלחה בכל העשייה החינוכית המשמעותית כל כך, תוך שיתוף פעולה מלא עם כל שותפינו.                                                                                                                                              
                                                                         בברכת חופשה נעימה       ענת רביב      

 

מסיבת סיום שנת תשע"ה

דרך צלחה לבוגרים המקסימים שלנו.


 

גלישה בטוחה ברשת בימי חופשת הקיץ

 

 

הקייטנות  תופעלנה במשך חודש יולי. פרטים נוספים בהמשך הדף  למטה

 

 

שוב טורניר מועצתי, הפעם קטרגל, הבנים נלחמו כאריות ולדברי אבנר שיחקו מצוין (כולל בתחום ההוגנות והספורטיביות!)- הכי טוב על המגרש... אבל בכל זאת אנו במקום השני בגלל תנאים אובייקטיביים של לחץ הזמן.

 

בשמחה ובגאווה אני מעדכנת שנבחרת הבנות של כדורשת שלנו - זכתה בגביע - במקום הראשון באליפות הגלבוע!!! לפי אבנר - הבנות ניצחו בהפרשים גדולים את שתי הקבוצות החזקות יותר - גן נר ועין חרוד (פעמיים - כך שאין שאלה!) - יש לנו קבוצה נהדרת : ה'2 - עדי סילם ומעין מוס, ו'1 - רוני משה, אופק מיכאל, שירן מועלם, ו'2 - יובל צור, ו'3 - ליהי בלומברג, ירדן גבאי, נועם אנקונינה, מייכל שדות, רואי טל. יישר כוח לבנות וכמובן למאמן שהדביק אותן באנרגיות שלו והאמין בהן מאד אבנר אקו!

 

סוף השנה כמעט כאן..
ולקראת היציאה לחופשה כבכל שנה, אנו מגישים לכם פעילויות הסברה והכוונה לתלמידים באשר להתנהלותם ברשת בחופשת הקיץ. בכל השכבות.באתרים ובמייל.
אלו החומרים:

תכנים מהענן החינוכי  ראו את ההתאמה ליסודי, ולחט"ב-חט"ע ולמגזר הדתי

ולנוחיותכם הנגשת החומרים גם באתר המחוזי

 

כמו כן, עלתה לענן החינוכי פעילות חדשה העוסקת בנושא עקבות דיגיטליים, עבור תלמידי כיתות ד-י. פעילות זו מיועדת להעברה בכיתות, ונכתבה בשיתוף פעולה של אגף טכנולוגיות מידע יחד עם שפ"י.

 
אקדמיה ברשת- גלישה בטוחה- מפגשי השבוע
  1. יציאה לחופשה בטוחה, הרצאה מטעם שפ"י לתלמידי ח'-ט' ממלכתי ב 8/6 בין 11:00-11:45 רישום
  2.  יציאה לחופשה בטוחה, הרצאה מטעם שפ"י לתלמידי ח'-ט' ממלכתי דתי ב 10/6 בין 11:00-11:45 רישום
  3.  יציאה לחופשה בטוחה, הרצאה מטעם שפ"י לתלמידי ח'-ט' ממלכתי דתי ב 17/6 בין  11:00-11:45 רישום
     
סביבת הקייטנות  תופעלנה במשך חודש יולי

מהרו להירשם: כל הקודם - זוכה!

ההרשמה לקייטנות העשרה ומעברים תסגר ביום שני  29 ביוני 2015 יב' בתמוז תשע"ה או עד סגירת המכסת המשתתפים האפשרית בקורס.

בדף הבית מופיעים שלושה סמלילים: "קייטנות העשרה דיגיטלית", "קייטנות מעברים" ו"קייטנות יומיות" עם הגדרה של טווח הזמנים בהן תופעלנה הקייטנות.

 
כל סמליל מוביל לחוברת דיגיטלית המציגה את מגוון הקייטנות לבחירה.

 
קייטנות העשרה
תופעלנה כ - 140 "קייטנות העשרה". בדף הראשי בחוברת יש תוכן עניינים לפי נושאים. לחיצה על נושא בתוכן העניינים תוביל לדף המתאים בחוברת. ליד כל קייטנה מופיעים הפרטים, למי מיועדת ומה הדרישות להשתתפות בה וקישור לסילבוס ולטופס הרשמה.

 
בכל קייטנה יכולים להירשם ולהשתתף עד 40 תלמידים וכל הקודם זוכה! אין רשימת המתנה! לכן, חשוב לציין בפני הנרשמים את החשיבות והאחריות בהתחייבות להשתתפות.
קייטנות אלה יופעלו במהלך חודש יולי.

 
קייטנות מעברים- עולים כיתה
מתמטיקה  לבוגרי ו' וח'
אנגלית לבוגרי ה' ו' וח'
יופעלו במהלך חודש אוגוסט.
 
 
קייטנות יומיות
מגוון שיעורים והפעלות פתוחות ללא הרשמה ארבע פעמים ביום. לחיצה על סמליל זה, מובילה למערכת שעות שבועית לפי ימים ושעות, שמות ונושאי השיעורים וכוללת קישור "חם" ישירות לכיתה (הקישור יופיע יומיים לפני השיעור). בכל שיעור יכולים להשתתף עד 500 תלמידים.
 

 
בנוסף יתקיים כל יום, משחק תפקידים ברשת בין השעות 18:00 - 19:00, תלמיד נכנס לסביבת המשחק, בוחר אווטר ותפקיד ונכנס למשחק תפקידים רב משתתפים ברשת.

 

לפרטים נוספים לחצו על הקישור

 

החולצה קטנה עליכם? חסרות לכם חולצות תלבושת? נותרו לכם בבית חולצות תלבושת והילד עבר לחטיבה? העבירו אלינו לבית הספר.

אנחנו אוספים את פריטי הלבוש השונים הנושאים את סמל בית הספר.

לכם יתפנה מקום בארון, אצלנו לא תחסר לתלמידים חולצת תלבושת ואולי נחסוך כמה שקלים בהצטיידות לקראת בית הספר.

נשמח לקבל פריטי לבוש הנושאים את סמל בית ספר לאחר כביסה.

צוות חנות "בהישג יד לחמישה" מיטל ונאמני הפרוייקט.

 

איסוף פסולת אלקטרונית

 אנו פונים לכל הקהילה בהצעה: אנו אוספים פסולת אלקטרונית לצורך מיחזור:
מכשירי חשמל מקולקלים, מחשבים, מסכים וכדומה. המעוניינים להיפטר מפסולת זו מוזמנים ליצור קשר עם מזכירות בית הספר.

צוות מיחזור.