לבד או לחוד: מהם היתרונות והחסרונות של משמורת משותפת?

הליך גירושין הוא הליך משפטי סבוך שנלוות אליו לא מעט החלטות הרות גורל. אחת מהן היא ההחלטה כיצד יחלקו הילדים את הזמן שלהם בין בתי ההורים. האופציה של משמורת משותפת עולה במקרים רבים וכדאי להבין מה היתרונות והחסרונות שיש לחלוקה זהה של הזמן בין ההורים.

 

משמורת משותפת

משמורת משותפת היא החלוקה השווה ביותר בין בני זוג לאחר גירושין. בעוד שבעבר המודל המרכזי היה השארת הילדים אצל האם ברוב הזמן, כיום האבות גם הם רוצים לקחת חלק פעיל בגידול הילדים מה שמוביל לסוג המשמורת הזו. מבחינה משפטית היא לא תמיד תאושר, אולם במקרים שכן חשוב להבין מה בדיוק היתרונות והחסרונות שיש למשמורת הזו.

 

אתגר לוגיסטי לא קטן

על השיקול הזה לא תמיד חושבים, אולם כדאי לדעת שמשמורת משותפת מהווה אתגר לוגיסטי לא קטן. העובדה שהילדים מחליפים בתים בתדירות גבוהה דורשת מההורים להיות בקרבה אחד לשני ולמעשה להיות בקשר גם לאחר הגירושין. משמורת כזו דורשת שיתוף פעולה בין ההורים שעד לא מכבר היו נשואים, מה שאומר שאם אתם הולכים עליה עליכם להמשיך לתחזק קשר מסוים.

 

תשלומי מזונות מופחתים

עוד דבר שחשוב לזכור ביחס למשמורת משותפת הוא שגובה המזונות במצב כזה יהיה נמוך יותר מאשר מציאות שבה האישה היא זו שנושאת בעיקר הנטל של גידול הילדים. על הנתון הזה קשה להסתכל בתור חיסרון או יתרון, אולם הוא בהחלט נתון שחשוב להכיר אותו לפני שמכריעים מה סוג המשמורת שבה הילדים יהיו לאחר הגירושין.

 

שימור הקשר בין ההורים לילדים

אחד האתגרים הכי גדולים לאחר גירושין הוא להצליח לשמור על מסגרת משפחתית עבור הילדים, כלומר שיהיה להם קשר טוב עם שני ההורים. הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא לגרום לזה שהילדים יחלקו את זמנם בין שני ההורים באופן כמה שיותר שוויוני. בהקשר הזה משמורת משותפת היא כנראה הדרך הכי טובה לאפשר לילדים להרגיש שיש להם שני הורים בדיוק כמו כולם.

 

ייעוץ מקצועי

ההחלטה על סוג המשמורת לאחר גירושין היא אחת ההחלטות הכי משמעותיות שתקבלו בחייכם. להחלטה הזו יש השלכות מרחיקות לכת לא רק עליכם אלא גם על הילדים שלכם, כך שיש לשקול אותה בכובד ראש. ההמלצה שלנו היא לפנות לגורם מקצועי שאיתו תוכלו להתייעץ על מנת שהוא יפרוס בפניכם את השיקולים השונים שיעזרו לכם להכריע על סוג המשמורת שמתאימה לכם.

 

לסיכום

במסגרת ההחלטות החשובות שצריך לקבל בעת הליך גירושין, אין ספק שההחלטה על סוג המשמורת היא כנראה החשובה מכולן. משמורת משותפת היא הדרך השוויונית ביותר לחלק את הזמן של הילדים, כאשר מחצית מהזמן הם שוהים אצל האם ומחצית מהזמן אצל האב. למשמרות כזו יש יתרונות וחסרונות ולפני שמחליטים עליה כדאי לקבל ייעוץ על ידי איש מקצוע.

משמורת משותפת לאחר גירושין

אולי תאהבו גם את:

גמלת סיעוד במזומן
תביעה לגמלת סיעוד בכסף

אמנם לא נעים כל כך לחשוב על זה, אך מצבים סיעודיים יכולים להתרחש לכל אחד ואחת מאיתנו, צעירים ומבוגרים כאחד. מלבד הפן הבריאותי המאפיין את

קרא עוד »