תפיסות מוטעות לגבי פיצוי תאונות דרכים שעשויות לעלות לך כסף

נפגעי תאונות הדרכים לא תמיד מודעים לזכויות שלהם בשל תפיסה מוטעית לגבי הפיצוי והזכויות המגיעות להם, דבר שעלול לעלות להם ביוקר. המאמר יפרט מהן התפיסות הללו.

 

אי הגשת תביעה או הגשה ללא עורך דין מתאים

בין אם אדם שנפגע בתאונת דרכים מכיר את חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים או בין אם לאו, ייתכן שהוא פועל לא נכון בצורת הגשת התביעה וההתנהלות המשפטית. כלומר, מגיש תביעה לבד לחברת הביטוח של הפוגע ומקבל סכום כספי מינימלי למרות שמגיע לו יותר או שאינו תובע כלל בשל חוסר מודעות לחוק. ישנם נפגעים שחוששים לפנות לעורך דין כי הם בטוחים שהוא יעלה להם הרבה כסף. לפי חוק הפלת"ד שכר טרחת עורך הדין משולם גם הוא על ידי חברת הביטוח של הפוגע לכן הנפגע לא צריך כלל לשלם. החשוב הוא למצוא עו"ד נזקי גוף או עו"ד תאונות דרכים מקצועי ומנוסה שישיג פיצוי גבוה, ידריך את הנפגע וייצג אותו בתביעה. גם העיתוי הוא חשוב. אחת התפיסות המוטעות היא שמגישים תביעה רק לאחר שמסיימים את כל הטיפולים הרפואיים. יש להגיש תביעה ככל המוקדם על מנת שהתביעה תסתיים מהר יותר.

 

אם אני אשם בתאונה לא מגיע לי פיצוי

זוהי תפיסה מוטעית שלא מעט אנשים חושבים ולכן מפסידים הרבה כסף. על פי חוק הפלת"ד הפיצוי הכספי של חברת הביטוח ניתן לכל נפגע בין אם הוא אשם או לא אשם בתאונה. למשל, נהיגה תחת השפעת סמים או נהיגה בשכרות שגרמה לפגיעה מחייבת עורך דין נהיגה בשכרות בשל מעורבותה של המשטרה ותביעה לבית הדין. אך גם אם הנהג נמצא אשם תחת השפעת אלכוהול או סמים, הוא יהיה זכאי לפיצוי כספי מחברת הביטוח במידה ויש לו ביטוח חובה. למי שאין ביטוח חובה או שהיה מעורב בתאונת פגע וברח, יש אפשרות לתבוע את קרנית שמסייעת במצבים כאלו.

 

במקרה של תאונת דרכים בדרך לעבודה לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח

זוהי תפיסה מוטעית ביסודה מכיוון שלמרות שתאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה נחשבת כתאונת עבודה, ניתן לתבוע את הביטוח הלאומי ובמקביל את חברת הביטוח של הפוגע על מנת למצות את כל הזכויות. לכן יש להתייעץ עם עורך הדין כדי לדעת מהו העיתוי הנכון, תהליך הגשת התביעה ולקבל ממנו ייצוג ממילוי התביעה, לאורך הוועדות הרפואיות ועד לבית המשפט. הביטוח הלאומי מעניק קצבה על אובדן כושר עבודה זמני ולאחר מכן ניתן לתבוע על נכות כללית ולקבל פיצוי. במקביל חברת הביטוח תפצה את הנפגע על פי החוק בין אם מדובר על אובדן כושר השתכרות ובין אם על נכות צמיתה. לסיכום, לאחר פגיעה בתאונת דרכים אסור לחכות ויש לפנות מייד לעורך דין.

 

Car, Accident

אולי תאהבו גם את:

גמלת סיעוד במזומן
תביעה לגמלת סיעוד בכסף

אמנם לא נעים כל כך לחשוב על זה, אך מצבים סיעודיים יכולים להתרחש לכל אחד ואחת מאיתנו, צעירים ומבוגרים כאחד. מלבד הפן הבריאותי המאפיין את

קרא עוד »