3 שיטות לאיתור נזילות באופן מקצועי

איתור נזילות – אז והיום

בעבר לאיתור נזילות הייתה משמעות של הרס חוזר של הקירות בחיפוש אחר מקור הנזילה, במקרים מסוימים היה מספיק לשבור את הקיר פעם אחת בכדי שהאינסטלטור ימצא את הנזילה אך ברוב המקרים הנזילה הייתה חמקמקה יותר והיה צורך להמשיך בחיפושים ובהרס הקירות. במצב כזה אנשים רבים היו מעדיפים להעלים עין מסימנים מקדימים לנזילה מתוך חשש להרס הבית שלהם וחוסר הרצון להתמודד עם המצב. כיום השיטות לאיתור נזילות התפתחו ואנו מצויים בעידן טכנולוגי המאפשר לנו לזהות את הנזילה מבלי לזרוע הרס מיותר בקירות הבית.

 

מאתר נזילות עם ציוד מקצועי – חובה!

השיטות האלו הן בשימוש בציוד מקצועי, ולכן צריך להיעזר במאתר נזילות עם ציוד מקצועי, ורצוי מאתר נזילות מומחה בעל ידע וניסיון בתחום. כל השיטות מאפשרות איתור של הנזילה ללא הרס בכלל למעט שבירת הקירות לצורך תיקון הנזילה עצמה שאינו נכלל כחלק מתהליך האיתור והשיטות הן יעילות ובטוחות לשימוש.

ישנם מכשירים חדשים רבים ואלו הן שלוש שיטות נפוצות לאיתור נזילות:

 

שימוש במצלמה תרמית

המצלמה התרמית מזהה נזילות באמצעות שימוש בהפרשי הטמפרטורות, היא עשויה לזהות נזילה במים הקרים כשהיא מזהה טמפרטורה קרה בקירות או במים החמים באותה הדרך. היתרון בשיטה זו היא שהמצלמה יכולה לסרוק את קירות הבית ולאתר נזילה במקרה ולא ברור מהיכן מגיעה הרטיבות או כשיש רטיבות, לחות ועובש במקומות רבים, אך חשוב לזכור שהמצלמה אינה יעילה בכל המצבים מכיוון שהיא יכולה לסרוק רק כמה סנטימטרים בודדים לתוך הקירות והיא אינה יעילה במקרה של נזילות הנמצאות בעומק הקיר או הרצפה. למרות זאת, היא אחת הדרכים הנפוצות לאיתור נזילות ללא צורך בשבירת קירות או מרצפות מיותרות.

 

איתור נזילות באמצעות מצלמת סיב אופטי

מדובר במצלמה זעירה המוחדרת לצנרת ונותנת תמונת מצב בעזרתה ניתן לזהות את מיקום הנזילה. בעזרת שיטה זו אנו יכולים גם לראות כשלים נוספים שקיימים במערכת הצינורות ולמפות את כל הבעיות והכשלים שיצרו את הנזילה.

 

שימוש בגז בכדי לאתר את מקור הנזילה

בשיטה זו מזרימים גז שאינו רעיל לתוך מערכת הצינורות. איש המקצוע שמחדיר את הגז מצויד בחיישן המאתר את הנקודות בהן הגז דולף מהצנרת וכך הוא יכול לאתר את הנזילה באופן נקודתי. היתרון בשיטה הזאת הוא שהיא יעילה במקומות שהמצלמה התרמית אינה יעילה בהם, וניתן לזהות נזילות בעזרתה באזורים עמוקים בהם למצלמה התרמית אין גישה.

 

מהי השיטה היעילה ביותר ובאיזו מבין השיטות עליכם לבחור?

התשובה לשאלה זו  כמובן תלויה בגורמים רבים כמו סוג הצנרת שלכם למשל, ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בנוגע לשיטה המתאימה ביותר למקרה שלכם. היתרון בשיטות אלו הוא שהן טכנולוגיות ואינן פוגעות או גורמות נזק אך כדי לדעת באיזו מהן להשתמש עליכם לפנות לאיתור נזילות מקצועי.

 

מנעול פתוח

 

אולי תאהבו גם את:

עטכנאי מחשבים
 שדרוג חומרה ותוכנה למחשב

בעולם הטכנולוגי המהיר של היום, שמירה על עדכון המחשב שלך חיונית לביצועים ויעילות מיטביים. בין אם אתה משתמש במחשב שלך לעבודה, למשחקים או למשימות יומיומיות,

קרא עוד »