5 טיפים לשגרה בריאה יותר

שגרה בריאה מורכבת מפעילות גופנית תזונה ומאוזנת.

אימוץ של שני אלה הם קשים מאוד, אבל בהדרגה הם יכולים להפוך להיות חלק מהיום יום שלנו.

כאן תמצאו חמישה טיפים כיצד להפוך את השגרה שלכם לבריאה יותר.

 

תזונה לפי פירמידת המזון

בתפריט שלנו אנחנו צריכים לכלול את כול אבות המזון לפי פירמידת המזון. בפירמידת המזון, ככול שעולים בקומות הפירמידה יש לאכול פחות מכול קבוצה. בפירדמידת המזון נכללים (מהבסיס לקצה): דגנים, ירקות ופירות, מזונות עשירים בחלבונים, ומזונות עתירים בשומן. בקודקוד הפירמידה נמצאים ממתקים, חטיפים ושתייה מתוקה. גם כשאוכלים לפי הפירמידה – חשוב שהאוכל שאנחנו אוכלים יהיה איכותי: פחות מתועש, משומר וקנוי ויותר בייצור בייתי. את הירקות והפירות לדוגמה אנחנו ממליצים לבצע הזמנת ירקות מהחקלאי.

 

העדיפו מזונות מלאים

למה דגנים מלאים הם בריאים יותר? ההבדל בין דגנים מלאים לבין דגנים מזוקקים (לחם לבן, אורז לבן) הוא שדגנים מלאים מכילים: סובין (מה שגורם לצבע החום של המאכלים) וויטמינים ומינרלים. בנוסף, דגנים מלאים לא מקפיצים את רמות הגלוקוז בדם, לעומת דגנים מזוקקים, אלא מייצבים אותן. דגנים מלאים יכולים למנוע או לטפל במחלות שונות כמו: מחלות לב וכלי דם, סוכרת סוג 2, סרטן השד, אסטמה ועוד.

 

הקפידו על שתיית 8 כוסות מים לפחות

לשתיית מים חשיבות רבה – היא יכולה למנוע עייפות, כאבי ראש, עצירות, היווצרות האבנים בכליות ועוד. מבחינה אסתטית שתיית מים יכולה לעזור לנו בירידה במשקל, ושמירה על עור בריא. יש שתי דרכים מרכזיות בעזרתן אפשר לשתות יותר מים במהלך היום. ראשית, לשים בתיק ובחדר השינה בקבוק מים שיהיה צמוד אלינו. כאשר הבקבוק נמצא לצידנו אנחנו אוטומטית שותים יותר. שנית, למי שלא אוהב את התפלות של המים – אפשר להוסיף לבקבוק המים פירות, ירקות או צמחי תבלין (נענע, לואיזה וכו').

 

הכנסת פעילות גופנית לשגרה

פעילות גופנית תורמת לבריאות שלנו: היא מחזקת שריר הלב, מונעת אקנה, משפרת את איכות השינה ומחזקת את המערכת החיסונית. מומלץ להתאמן 3 – 5 אימונים בשבוע בהם משולבים אימוני כוח ואימוני קרדיו (העלאת הדופק). טיפ שלנו להכנסת שגרת ספורט לאורח החיים – להתנסות במגוון ענפי ספורט שונים (טניס, פילטיס, גלישה, כדורגל ועוד) עד שתמצא את האחד שתרצה לחזור אליו.

 

טיפ בונוס – שלווה נפשית

כמו שאומרים – נפש בריאה בגוף בריא, וגם להיפך. בשגרת חיים בריאה, נרצה להתחבר אל הנפש שלנו כמה שיותר. נוכל לעשות זאת באמצעות ספרים פסיכולוגים, מדיטציה, או לנסות להקשיב לגוף שלנו. אחת הדרכים להקשיב לגוף שלנו היא להבין את הצרכים היום יומיים שלנו. לדוגמה: קניית רכב חדש שיעזור לנו להירגע בפקקים ויהיו לו ביצועים משופרים – כמו שברולט סיברדו, הפסקה לאחר עבודה קשה ועומס בעבודה, הכנסה ללוז משחק קבוע עם החברים. ננסה להכניס דברים, שיקלו עלינו או ירגיעו אותנו, לאורח החיים שלנו.

 

משקל

אולי תאהבו גם את: